Informator dla studentów - "Ariadna"

Ariadna

Ariadna

No więc stało się. Otrzymałeś zawiadomienie o przyjęciu na studia, przekazałeś swoje dokumenty komisji rekrutacyjnej… Czas zacząć nowe życie! Zanim jednak rozpoczniesz swój studencki żywot, musisz wziąć udział w kilku spotkaniach, a przede wszystkim – zapoznać się z organizacją roku akademickiego.
Zwyczajowo 1 października każdego roku rozpoczyna się rok akademicki. Uroczystości rozpoczynające nowy rok odbędą się 1 października. W tym dniu nie będzie zajęć, natomiast warto udać się do Gmachu Głównego Uniwersytetu przy placu Uniwersyteckim 1, by wziąć udział w uroczystości inauguracji roku akademickiego. Obok Święta Uniwersytetu to najważniejsza uroczystość wspólnoty akademickiej. Spotykają się na niej władze, wspólnoty akademickiej, pracownicy i studenci, by podkreślić, że Uniwersytet był i jest jednością współpracujących ze sobą uczących i uczonych. W trakcie uroczystości Rektor przedstawia ogólne plany na bieżący rok. A co dla nowych studentów najważniejsze – odbywa się także uroczysta immatrykulacja wybranej, reprezentującej wszystkie wydziały grupy studentów.
Na uroczystą immatrykulację zapraszamy 29 września studentów pierwszego roku do Oratorium Marianum w Gmachu Głównym Uniwersytetu. Uroczystość odbędzie się w trzech turach. 
O godzinie 8.00 zapraszamy studentów kierunków Psychologia, Archeologia, Etnologia, Muzykologia.
O godzinie 11.00 zapraszamy studentów kierunków Pedagogika, Pedagogika specjalna, Kulturoznawstwo.
O godzinie 13.00 zapraszamy studentów kierunków Historia, Dziedzictwo Kultury - ochrona, promocja, gospodarowanie, Historia Sztuki, Militarioznawstwo.
Obecność na uroczystościach nie jest obowiązkowa. Natomiast obowiązkowe jest stawienie się w Dziekanacie po odbiór legitymacji studenckiej oraz podpisanie umowy o świadczeniu usług edukacyjnych przez Uniwersytet. Bez legitymacji nie możecie zapisać się do bibliotek czy nawet kupić biletu ulgowego komunikacji miejskiej. Czytajcie wnikliwie ogłoszenia na stronie internetowej Wydziału i stawcie się na czas we wskazanym miejscu. Nie odkładajcie „na potem” odbioru legitymacji, bowiem Wydział na pierwszy rok studiów przyjmuje kilkuset nowych studentów, z których każdy musi stawić się w Dziekanacie. Może się więc zdarzyć, że mimo naszych starań będziecie musieli czekać w kolejce po odbiór dokumentu. Nie przerażajcie się – najpewniej będzie to Wasze jedyne „kolejkowe” doświadczenie na Wydziale :-)