Wydarzenia

Zapraszamy na czwarte spotkanie w ramach „Akademii Miejskiej” – bezpłatnego cyklu spotkań dla studentów i licealistów. 26 kwietnia o 18:00 w Barbarze porozmawiamy z prof. Renatą Tańczuk i dr. Robertem Losiakiem o audiosferze miast.


Wrocławski odział Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Cultura Culturans Tym razem gościem Wszechnicy Kulturoznawczej będzie Zbigniew Leo Stanczyk z wykładem "Informatyczna utopia - u źródeł kultury informatycznej w Dolinie Krzemowej"


Paweł Banaś. Między Lwowem a Wrocławiem, czyli o fenomenie polskiego inteligenta. (Gazeta Wrocławska)


Pracownia Badań nad Światem Przeżywanym zaprasza na wykład prof. Agnieszki Nogal "Braterstwo, solidarność, przyjaźń jako więzi polityczne", który odbędzie się .23 kwietnia o godzinie 14.00 w sali nr 210 a przy ul. Kuźniczej we Wrocławiu.


W sobotę, 14 kwietnia, o godz. 13.20, podczas IV Wrocławskiej Konferencji Psychoterapeutów, prof. Mirosław Kocur wygłosi wykład specjalny: "Szaleństwo w teatrze"


W dniach 12-13.04 (czwartek-piątek) Biblioteka Kulturoznawstwa i Muzykologii będzie nieczynna


11.04.2018

Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Cultura Lectionis.


Ogólnopolskie Seminarium z udziałem artystów i badaczy, 12-14.04.2018 Uniwersytet Wrocławski, ul. Szewska 36.


Odszedł od nas Mieczysław Motowilczuk, dobry, mądry człowiek, księgarz, absolwent pierwszego rocznika kulturoznawstwa. Wielu z nas doświadczało jego gościnności, poczucia humoru i światłych porad w Księgarni PWN-u. Składamy wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom.


Czego pragną drony? Od atrakcji wizualnej do spojrzenia władzy


Instytut Kulturoznawstwa UWr oraz Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze zapraszają na Kongres Polskiego Kulturoznawstwa, który odbędzie się w dniach 16-17 lutego 2018 roku we Wrocławiu. Celem Kongresu jest refleksja nad kondycją oraz przyszłością nauk o kulturze, dyscypliny kulturoznawczej i ośrodków kulturoznawczych w Polsce.


Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja UWAŻNOŚĆ Bycia zapraszają na: Międzynarodową Konferencję Naukową "Tygiel kulturowy"


Z satysfakcją informujemy, że prof. Dorota Wolska oraz dr Magdalena Barbaruk zdobyły granty w konkursie OPUS 13 zorganizowanym przez NCN.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


19.11.2017

Towarzystwo Kulturoznawcze zaprasza na spotkanie z cyklu Cultura Culturans. Prof. Krzysztof Moraczewski, UAM w Poznaniu: Pismo i muzyka. Jak pismo stworzyło sztukę muzyczną Europy. 22 listopada 2017, 18.30, ul. Szewska 36.


Badacze przestrzeni miejskiej z Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tomsku z wizytą w Instytucie Kulturoznawstwa UWr


Proponuję radykalnie poszerzyć i pogłębić studia nad teatrem. Odkrycia w wielu dziedzinach nauki współczesnej, często przełomowe, umożliwiają nowe spojrzenie na człowieka jako performera, tancerza i śpiewaka. Mirosław Kocur


Dla wybierających się na Wschód a także w innych kierunkach pomocny może być „Krótki przewodnik po Nowym Jedwabnym Szlaku” Adama Nobisa – Wydawnictwo Chronicon, Wrocław 2017.


This book presents a new approach to early English theatre by exposing a genuine relationship between monastic performances and theatricality....