Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy za wystawę CYTAT – DIALOG, RELACJA, INTERAKCJA, której otwarcie odbędzie się w Browarze Mieszczańskim przy ul. Hubskiej, dn. 23 czerwca 2018 o godz. 19.00. W wystawie udział wezmą studentki i studenci II roku kulturoznawstwa, specjalności „Performatyka kultury”,


Pracownia Badań nad Światem Przeżywanym zaprasza na konferencję „Świat przeżywany a wartości”, która odbędzie się w dniach 15-17.06.2018 r. w Międzynarodowym Laboratorium Kultury „In situ” w Sokołowsku


Premiera „Analizy i interpretacji 'Rękopisu znalezionego w Saragossie'” w poniedziałek 11 czerwca o godz. 18:30 w sali 208. Studenci specjalności „kultura filmowa” zaprezentują swoją autorską interpretację dzieła W. Hasa. Zapraszamy.


Autorzy Sounds of War and Peace. Soundscapes of European Cities in 1945 eksplorują (po)wojenne pejzaże dźwiękowe wybranych europejskich miast oraz analizują ich obrazy w tekstach autobiograficznych i sztuce.


04.06.2018

Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze zaprasza na spotkanie z cyklu Cultura Lectionis. Tym razem rozmawiać będziemy z dr hab. Agatą Skórzyńską (Instytut Kulturoznawstwa UAM), autorką książki Praxis i miasto. Ćwiczenia z kulturowych badań angażujących.


21.05.2018

23.05. 2018 (środa) o godz. 18.00 w sali 104 (ul. Szewska 36) odbędzie się 29. LEKCJA SŁUCHANIA, podczas której Pan Tomasz Sielicki wystąpi z prezentacją pt. Piski, zgrzyty, tętent i dzwonki – tramwaje w pejzażu dźwiękowym wrocławskiej ulicy na przełomie XIX i XX wieku.


Instytut Kulturoznawstwa UWr oraz Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze zapraszają na Kongres Polskiego Kulturoznawstwa, który odbędzie się w dniach 16-17 lutego 2018 roku we Wrocławiu. Celem Kongresu jest refleksja nad kondycją oraz przyszłością nauk o kulturze, dyscypliny kulturoznawczej i ośrodków kulturoznawczych w Polsce.


Z satysfakcją informujemy, że prof. Dorota Wolska oraz dr Magdalena Barbaruk zdobyły granty w konkursie OPUS 13 zorganizowanym przez NCN.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Proponuję radykalnie poszerzyć i pogłębić studia nad teatrem. Odkrycia w wielu dziedzinach nauki współczesnej, często przełomowe, umożliwiają nowe spojrzenie na człowieka jako performera, tancerza i śpiewaka. Mirosław Kocur


Dla wybierających się na Wschód a także w innych kierunkach pomocny może być „Krótki przewodnik po Nowym Jedwabnym Szlaku” Adama Nobisa – Wydawnictwo Chronicon, Wrocław 2017.


This book presents a new approach to early English theatre by exposing a genuine relationship between monastic performances and theatricality....