Newsy

20 czerwca w naszym Instytucie odbył się wykład mgr Jacka Rydlewskiego, utytułowanego psychoterapeuty i superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, trenera treningu grupowego, współzałożyciela wrocławskiego Ośrodka Edukacji Psychologicznej oraz wieloletniego pracownika Zakładu Klinicznej i Zdrowia w Instytucie Psychologii.

W dniach 28 - 30 kwietnia do Instytutu Psychologii zjechali się goście XXV Międzynarodowego Kongresu Psychologicznego INFAD (Asociación Internacional de Psicología Evolutiva de la Infancia, Adolescencia, Mayores y Discapacidad), w którym czynny udział wzięło ponad 200 osób, w większości reprezentujących ośrodki naukowe z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii. Spotkania w ramach Kongresu odbywają się cyklicznie w różnych częściach Europy, a tegoroczne były pierwszymi, które miały miejsce w Polsce. Obrady, pod hasłem "Wartości i zmiany. Psychologia i jej odpowiedzi" zorganizowane zostały przez nasz Instytut, przy współpracy z fundacją Pro Scientia Publica oraz Interdyscyplinarnym Kołem Naukowym Variograf, działającymi pod opieką dr Aleksandra Kobylarka z Uniwersytetu Wrocławskiego. Cieszymy się i liczymy na kolejną edycję we Wrocławiu!

W dniach 28 - 30 kwietnia do Instytutu Psychologii zjechali się goście XXV Międzynarodowego Kongresu Psychologicznego INFAD (Asociación Internacional de Psicología Evolutiva de la Infancia, Adolescencia, Mayores y Discapacidad), w którym czynny udział wzięło ponad 200 osób, w większości reprezentujących ośrodki naukowe z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii. Spotkania w ramach Kongresu odbywają się cyklicznie w różnych częściach Europy, a tegoroczne były pierwszymi, które miały miejsce w Polsce. Obrady, pod hasłem "Wartości i zmiany. Psychologia i jej odpowiedzi" zorganizowane zostały przez nasz Instytut, przy współpracy z fundacją Pro Scientia Publica orazInterdyscyplinarnym Kołem Naukowym Variograf, działającymi pod opieką dr Aleksandra Kobylarka z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zespół badawczy kierowany przez dr hab. Piotra Sorokowskiego, Prof. UWr prowadzi od lat systematyczne badania nad wpływem głosu człowieka na takie dziedziny życia jak wybór partnera, sprawowanie władzy czy bieżące oceny interpersonalne. W poniższym linku znaleźć można krótki materiał filmowy z udziałem dr hab. Piotra Sorokowskiego, Prof. UWr oraz mgr Agaty Groyeckiej na ten temat.

Dr Anna Oleszkiewicz oraz mgr Agnieszka Sabiniewicz opowiadają o swoich badaniach nad związkiem węchu ludzkiego z osobowością oraz takimi sferami funkcjonowania człowieka.

01.06.2018

Uprzejmie informujemy, że decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymał kategorię naukową A.