Newsy

Zeszłoroczne Jasełka w naszym Instytucie jak co roku miały charakter bardzo uroczysty. Jak co roku studentki i studenci z Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii we Wrocławiu przygotowali na tę okoliczność oryginalne, zabarwione komediowo i psychologicznie przedstawienie, w którym główna rolę odegrał - znany już z wcielania się w postać studenta psychologii Stefana - Michał Węgrzyn. Tytułowy Stefan miał tym razem sposobność spotkania się we własnym domu z biblijnymi postaciami Maryi i Józefa (Kamila Saide i Piotr Ząbek), a także pasterzami (Emilia Biesiada, Michał Nitschke, Krystian Pechan Wołek i Iza Werocy), zwierzętami z biblijnej stajenki (Alicja Adamczewska i Adrianna Jołkiewicz) i charyzmatyczną anielicą (Nina Adamus). Jego ciotkę zagrała zaś dr Dorota Chmielewska - Łuczak. Za scenografię do spektaklu odpowiedzialne były Bernardetta Figura, Katarzyna Franczyk i Dominika Piotrów.

14 grudnia w Instytucie Psychologii odbyło się kolejne już spotkanie z cyklu "Kij w mrowisku! czyli ważne tematy, na które warto rozmawiać". Tym razem naszymi gośćmi byli dr Wojciech Małecki z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Bogusław Pawłowski z Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Piotr Sorokowski z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz - niekwestionowana gwiazda i gość specjalny - Marek Krajewski, pisarz, autor kilkunastu popularnych powieści kryminalnych.

Z końcem października ruszył projekt profesjonalnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Jego liderem jest PFRON czyli Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zaś partnerami ZUS, cztery polskie uczelnie wyższe, w tym Uniwersytet Wrocławski oraz Niemiecki Zakład Społecznego Ubezpieczenia Wypadkowego DGUV. Całość otrzymała finansowanie ze środków Unii Europejskiej na ponad 6 milionów złotych i potrwa dwa lata.