Drzwi Otwarte IPs

drzwi otwarte IPs

W minioną sobotę 10 marca Instytut Psychologii otworzył swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych studiowaniem psychologii. Akcja Drzwi Otwarte rozpoczęła się o godzinie 9.00 i trwała aż do godziny 15.00, zbiegła się też w czasie - ku zadowoleniu organizatorek - z bardzo ciepłą, wiosenną aurą. Odwiedzający nas goście mogli wysłuchać kilku niezwykle interesujących prelekcji, które przygotowali nasi wykładowcy, traktujących o problemach żywo podejmowanych we współczesnej psychologii. W kolejności wystąpili: dr Marta Kochan - Wójcik "Psychologia we współczesnym świecie. Obszary naszych zainteresowań", dr Marcin Leśniak "Coś o mózgu, superkomputerach i zimnej owsiance", dr Michał Dębek "Sprzedawcy marzeń czyli jak działa psychologia w reklamie" oraz dr hab. Piotr Sorokowski, prof. UWr "Czy istnieje obiektywne piękno? Badania preferencji wobec atrakcyjności w społecznościach tradycyjnych". Wszystkie wykłady obywały się w Auli.

 

Przez cały czas trwania imprezy na korytarzach Instytutu miała miejsce giełda Kół Naukowych (Koło Inicjatyw Twórczych, Koło Naukowe Psychologii Odżywiania i Psychodietetyki PONAD, Koło Naukowe Psychologii w Biznesie). Swoje stoisko przygotowało również Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii we Wrocławiu. Kontakt odwiedzających z naszymi studentkami i studentami obfitował z niezwykle ożywione rozmowy, a giełda cieszyła się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.

 

Popularne okazały się być również warsztaty przygotowane dla licealistów przez naszych pracowników i studentki: dra Tomasza Frąckowiaka "Poznaj samego siebie. Co powie o Tobie test psychologiczny?", dr Agnieszkę Sorokowską " Świat zmysłów człowieka. Badanie węchu", Joannę Katychów i Katarzynę Franczyk z Koła Inicjatyw Twórczych "Co dzień kreatywniej", dra Marcina Czuba "Być awatarem. Wirtualna rzeczywistość a psychologia percepcji ciała" oraz mgr Annę Cieślik "Jak z cytryn zrobić lemoniadę, czyli jak mądrze uczyć się z porażek w drodze do sukcesów". Zapisy na warsztaty trwały kilka tygodni wstecz, a podczas samej imprezy zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych potencjalnych kandydatek i kandydatów.

 

Na zakończenie uczestnicy mogli zapoznać się z bogatą ofertą studiów w naszym Instytucie, którą zaprezentowali Dyrektor Instytutu Psychologii dr hab. Piotr Sorokowski prof. UWr oraz Wicedyrektor ds. Ogólnych dr Joanna Piskorz. Zostały również przekazane szczegóły dotyczące procesu rekrutacji, które zreferowała dr Magdalena Kapała. Wiele osób zdecydowało się zostać jeszcze długo po zakończeniu części oficjalnej, a dyskusje o psychologii i studiowaniu psychologii zdawały się nie mieć końca.

 

Fotorelację z wydarzenia przygotowała nasza studentka Anna Randak.

 

Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy do studiowania u nas!

DSC_0816

DSC_0006

DSC_0112

DSC_0139

DSC_0809

DSC_0817

DSC_0822

DSC_0832

DSC_0018

DSC_0023

DSC_0028

DSC_0051

DSC_0071

DSC_0077

DSC_0089

DSC_0094

DSC_0114

DSC_0795

DSC_0872

DSC_0936

DSC_0950

DSC_0952

DSC_0864