IPs na Nocy Humanistów

Noc Humanistów to cykliczne wydarzenie, któremu przyświeca cel promowania działalności badawczej i dydaktycznej Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, a także integracja środowisk poszczególnych Katedr i Instytutów. Tegoroczne wydarzenie zorganizowane zostało wokół hasła "Wolność - kultura - tożsamość" i odbyło się w sobotę 17 marca w budynku Instytutu Historycznego przy ul. Szewskiej 49. Była to już piąta z rzędu edycja Nocy.

 

W programie wydarzenia znalazły się prelekcje dotyczące całego spektrum zagadnień, począwszy od takich jak polityka, demokracja, uchodźstwo i Polacy jako grupa narodowa, po kwestie związane z pięknem i wolnością, ale też jazzem, Mazurkiem Dąbrowskiego oraz kobiecością polskiej kultury. Nasz Instytut reprezentował dr hab. Piotr Sorokowski, prof. UWr z wykładem "Czy istnieje obiektywne (kulturowo) piękno?", w którym rozważał on uniwersalność wzorców atrakcyjności fizycznej człowieka. Wykład, pomimo późnej już pory, cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających i gości.

 

Niekwestionowaną atrakcją Nocy Humanistów okazał się również Larp "Breslau 1940: Semper Invicta?", którego pomysłodawczynią i główną organizatorką była jak co roku dr Dorota Chmielewska - Łuczak z naszego Instytutu. Stanowił on mocny punkt programu, w murach budynku bowiem przez cały czas trwania imprezy toczyła się historia Wrocławia, ilustrując doskonale charakter imprezy. Obszerną fotorelację z przebiegu Larpa, autorstwa naszej studentki Angeliki Marcioch, zobaczyć można pod tym linkiem: https://www.facebook.com/pg/Instytut-Psychologii-Uniwersytetu-Wroc%C5%82awskiego-165698126775090/photos/?tab=album&album_id=1938470862831132

 

Link do oficjalnej strony fejsbukowej Nocy Humanistów: https://www.facebook.com/Noc-Humanist%C3%B3w-683022635190684/

 

Organizatorom dziękujemy, życzymy pomysłów i zapału na konto przyszłorocznej edycji!

 

zdjęcie: Marta Cękalska