Ogłoszenia

W ramach VI Nocy Humanistów przedstawimy Wam serię wykładów i spotkań poświęconych bieżącym wyzwaniom dotykającym współczesną ludzkość - widzianym przez pryzmat niezgody na stan relacji między ludźmi, wspólnotami, człowiekiem i jego otoczeniem.


6 kwietnia na Uniwersytecie Wrocławskim będzie miała miejsce kolejna, VI już Noc Humanistów. W tym roku hasłem jej uczyniono: „Czy to jest świat, w jakim chcemy żyć? Bunt w kulturze”. Kryzys tradycyjnych form demokracji, zwiększanie się różnic społecznych (w tym zwłaszcza ekonomicznych), globalne wojny handlowe, obawy związane z ruchami migracyjnymi, konflikty etniczne, widmo katastrofy ekologicznej, bezpieczeństwo jako naczelna jakość i wartość ludzkiego życia (w miejsce wolności), powszechne spotykana przemoc, to tylko niektóre z zagrożeń i wyzwań stojących dziś przed światem. Czy jednak podobne bolączki nie pojawiały się już w przeszłości? Warto podjąć szerszą naukową refleksję nad tym, gdzie możemy szukać rozwiązań dla problemów z którymi wszyscy wcześniej bądź później będziemy musieli się zmierzyć.


01.06.2018

Uprzejmie informujemy, że decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymał kategorię naukową A.