Ogłoszenia

Uprzejmie informujemy, że Dziekan WNHiP prof. dr hab. Przemysław Wiszewski w dniu 22 grudnia 2017 roku od godziny 12.00 ogłasza godziny dziekańskie dla studentów studiów stacjonarnych (z wyłączeniem studentów studiów angielskojęzycznych).

Z satysfakcją informujemy, że doktorantka Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej UWr, mgr Celina Strzelecka uzyskała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ul. Szewska 50/51 50-139 Wroclaw Sekretariat tel: (71) 375 26 84 fax: (71) 343 05 53 keak@uwr.edu.pl anna.husak@uwr.edu.pl

1 grudnia 2017 roku w Muzeum Etnograficznym, Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu odbyły się obchody jubileuszu 70-lecia Oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego we Wrocławiu

Książka Moniki Baer dostępna na www.academia.edu

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Tematów z Szewskiej, który został poświęcony rodzinie

30 października minęła 8 rocznica śmierci Claude'a Lévi-Straussa. Z tej okazji przypominamy specjalny numer Zeszytów Etnologii Wrocławskiej poświęcony myśli papieża strukturalizmu

Polecamy artykuł Christiana Meyera, Felixa Girke i Michała Mokrzana poświęcony retorycznej teorii kultury, który ukazał się w Oxford Bibliographies in Anthropology:

Polskie Towarzystwo Ludoznawcze, na swym 91 Walnym Zjeździe, odbywającym się z okazji jubileuszu 120-lecia działalności we Lwowie, mieście założenia, pragnie wyrazić stanowisko w kwestii będącej od początku przedmiotem poczynań badawczych i oświatowych jego członków – relacji między ludźmi. Dekady naszej działalności i doświadczeń nakazują nam zabranie zdecydowanego głosu w tej sprawie.