Ogłoszenia

Lista osób przyjętych na studia II stopnia.


Lista osób zakwalifikowanych do złożenia dokumentów w rekrutacji na studia II stopnia


Na stronie Studia - Przedmioty do wyboru opublikowane zostały opisy konwersatoriów specjalizacyjnych do wyboru dla studentów 2-3 roku lic. oferowanych w roku akademickim 2022/2023.


Na stronie Studia - Przedmioty do wyboru opublikowane zostały opisy zajęć opcyjnych dla studentów 1-3 roku lic. oferowanych w roku akademickim 2022/2023.


W najbliższych dniach (od 19 września) prowadzona będzie dodatkowa rekrutacja do programu Erasmus+ - wolne miejsca na wyjazd w semestrze letnim roku 2023/2024 są jeszcze na wszystkich uczelniach partnerskich naszego instytutu poza Uniwersytetem Amsterdamskim i Uniwersytetem w Maladze. Regulamin rekrutacji i opis jej przebiegu znaleźć można na podstronie "Studia" → "Erasmus i inne wyjazdy" → "Erasmus Plus w Instytucie Kulturoznawstwa". UWAGA! W przypadku rekrutacji dodatkowej istotne są wewnętrzne terminy przyjmowania dokumentów ustalane przez uczelnie goszczące. Informacje o owych terminach można uzyskać na stronach internetowych odnośnych uniwersytetów.


W dniach 4-30.09.2023 Biblioteka będzie czynna według następującego harmonogramu: poniedziałek - piątek: 9:00-16:00. W dn. 1 września Biblioteka będzie nieczynna.


W lipcu Biblioteka Kulturoznawstwa i Muzykologii będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00. W sierpniu Biblioteka będzie nieczynna.


W dniach 23-24 listopada 2023 r. Zakład Teorii i Krytyki Kultury zaprasza do udziału w konferencji naukowej "O kulturze i jej teorii dziś".


13.06.2023

20 czerwca 2023 zapraszamy na kolejną edycję Kulturnatywy - święta wrocławskiego kulturoznawstwa!


Serdecznie zapraszamy na wykład "Kapelusz Vermeera. Objawienie Malarstwa", który prof. Dariusz Czaja wygłosi w ramach Wszechnicy Kulturoznawczej Cultura Culturans, organizowanej przez wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego.


W związku z ukazaniem się nowego numeru „Prac Kulturoznawczych” pod redakcją Jacka Małczyńskiego i Renaty Tańczuk Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze zaprasza na spotkanie o cnotach epistemicznych w ramach cyklu Cultura lectionis, które odbędzie się w siedzibie Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 15, piętro 2) w środę 15 marca o godzinie 17:00. Więcej informacji na stronie Wydawnictwa: https://wuwr.eu/wydarzenie/o-cnotach-epistemicznych/


W dn. 06-08.02 naszym gościem będzie prof. Dorota Głowacka z University of King's College w Halifaxie. W poniedziałek (06.02) o godz. 18.00 w sali 208 prof. D. Głowacka przedstawi wykład "Wyobraźnia suwerenna a polityczny wymiar współczesnego malarstwa kanadyjskich artystów rdzennych". Ponadto, w środę (08.02) w godz. 11.00-14.30 w sali 9 prof. D. Głowacka poprowadzi seminarium dla studentów i doktorantów "Linguicide: Zagłada a rewitalizacja i odrodzenie języków rdzennych". Czytaj więcej...