Ogłoszenia

Zajęcia z Metodologii badań kultury na 2 roku lic. rozpoczną się od 29.02.


W dniu 20 lutego 2024 r. od 9:00 do 14:00 w związku z wyborami elektorów do Kolegium Elektorskiego ogłoszone zostały godziny dziekańskie. Zaplanowane w tym czasie zajęcia dydaktyczne są odwołane.


Hasłem wydania, które towarzyszyć będzie premierze przedstawienia o roboczym tytule "Chopin" w reż. Jędrzeja Piaskowskiego jest ETIUDA REWOLUCYJNA. Jeżeli chcesz, żeby Twoja twórczość ukazała się w PantoZINie - prześlij nam zgłoszenie do 1 marca na adres: sylwia.wanot@pantomima.wroc.pl Forma twórczości, jak i interpretacja hasła są dowolne. Jedynym ograniczeniem jest objętość form tekstowych do jednej strony A4 (ok. 1800 zzs). Autorzy wybranych prac otrzymają 200 zł brutto. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia z nami następnego numeru! Poprzednie wydania można zobaczyć na naszej stronie: https://pantomima.wroc.pl/program/pantozin


W poniedziałek (12.02) Biblioteka Kulturoznawstwa i Muzykologii będzie nieczynna. Książki do zwrotu można pozostawić na portierni. W pilnych sprawach proszę o kontakt z Sekretariatem Instytutu Kulturoznawstwa.


Na podstronie "Studia" ⮕"Harmonogramy" zostały opublikowane plany zajęć w semestrze letnim. W harmonogramach mogą zostać wprowadzone zmiany.


Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze – oddział Wrocław oraz Instytut Kulturoznawstwa UWr serdecznie zapraszają na spotkanie z cyklu Cultura Lectionis poświęcone książce dr Jagody Budzik (Katedra Judaistyki UWr) zatytułowanej "Erec szam. Polska w tekstach izraelskiego trzeciego pokolenia po Zagładzie". Kliknij w tytuł po więcej szczegółów.


Trwa nabór wniosków w konkursie Młody Badacz w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza. Konkurs adresowany jest do studentów i studentek Uniwersytetu Wrocławskiego zainteresowanych udziałem w międzynarodowej konferencji, konkursie, wydarzeniu naukowym, pobytem w zagranicznej uczelni lub organizacją międzynarodowej szkoły czy warsztatu naukowego.


Zapraszamy na wykład prof. A. Jamiego Sarisa (Maynooth University) “Addicts, the Undead and Social Theory”, który odbędzie się 24 X o godzinie 17:00 w sali 208 (ul. Szewska 36).


W dniach 23-24 listopada 2023 r. Zakład Teorii i Krytyki Kultury zaprasza do udziału w konferencji naukowej "O kulturze i jej teorii dziś".


13.06.2023

20 czerwca 2023 zapraszamy na kolejną edycję Kulturnatywy - święta wrocławskiego kulturoznawstwa!


Serdecznie zapraszamy na wykład "Kapelusz Vermeera. Objawienie Malarstwa", który prof. Dariusz Czaja wygłosi w ramach Wszechnicy Kulturoznawczej Cultura Culturans, organizowanej przez wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego.


W związku z ukazaniem się nowego numeru „Prac Kulturoznawczych” pod redakcją Jacka Małczyńskiego i Renaty Tańczuk Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze zaprasza na spotkanie o cnotach epistemicznych w ramach cyklu Cultura lectionis, które odbędzie się w siedzibie Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 15, piętro 2) w środę 15 marca o godzinie 17:00. Więcej informacji na stronie Wydawnictwa: https://wuwr.eu/wydarzenie/o-cnotach-epistemicznych/


W dn. 06-08.02 naszym gościem będzie prof. Dorota Głowacka z University of King's College w Halifaxie. W poniedziałek (06.02) o godz. 18.00 w sali 208 prof. D. Głowacka przedstawi wykład "Wyobraźnia suwerenna a polityczny wymiar współczesnego malarstwa kanadyjskich artystów rdzennych". Ponadto, w środę (08.02) w godz. 11.00-14.30 w sali 9 prof. D. Głowacka poprowadzi seminarium dla studentów i doktorantów "Linguicide: Zagłada a rewitalizacja i odrodzenie języków rdzennych". Czytaj więcej...